Натисніть для дзвінка

+380987487274

Натисніть для дзвінка

+380937479974

Натисніть для дзвінка

+380997420274

Натисніть для дзвінка

+380443384774

Як правильно вибрати стабілізатор напруги?

Часом через часті стрибки напруги в електромережі, доводиться прощатися з електричною технікою. Щоб уникнути таких неприємних моментів, є сенс поставити стабілізатор напруги.

Перед установкою даного обладнання, необхідно зрозуміти яка мінімальна і максимальна напруга буває в мережі, для цього її потрібно виміряти. Після вимірювань можна приступати до вибору стабілізатора, діапазон вхідної та вихідної напруги якого є відповідним.

Стабилизатор напряжения в квартире

Основні параметри при виборі стабілізатора напруги для будинку, квартири, офісу:

Вибір кількості фаз. Стабілізатори напруги бувають однофазні і трифазні. Якщо до вашого будинку, офісу, квартири підключена однофазна мережа, то вибір очевидний - тут потрібен тільки однофазний прилад для стабілізації напруги. Якщо у вас трифазна мережа та в приміщенні є хоч один трифазний споживач - необхідно ставити трифазний стабілізатор. Але якщо ж у вас трифазна мережа, але при цьому немає трифазних споживачів, то в даному випадку можна поставити три однофазних стабілізатора напруги, на кожну фазу окремо. Це дозволить уникнути відключення всієї електромережі при втраті напруги на одній з фаз, а також дозволить заощадити вам гроші, так як трифазні стабілізатори дорожчі.

Потужність - є основною характеристикою по якій відбувається вибір. Для правильного підбору потужності стабілізатора напруги, для будь-яких приміщень, вам потрібно знати значення сили струму (в амперах), вступного автомата. Після цього множите ампераж автомата на напругу мережі і додаєте 30% запасу (якщо ви купили стабілізатор без, хоча б мінімального запасу по потужності, в такому випадку вам доведеться обмежити своє енергоспоживання). Наведемо приклад як вирахувати відповідну потужність: наприклад, у вас в будинку стоїть вступний автомат на 32 ампера і проведена однофазна мережа (220 вольт), то потужність дорівнює 32 х 220 + 30% = 9 152 Вт. Виходячи з даного підрахунку, для того щоб в будинку працювали всі прилади навіть при осіданні напруги, потрібно купувати стабілізатор напруги не нижче ніж на 9,2 кВт.

При неправильному підборі потужності, стабілізатор напруги буде автоматично вимикатися.

Точність стабілізації. Від цього параметра залежить яка напруга буде на виході. Чим нижче точність стабілізації, тим точніше напруга на виході. Приблизно похибка в 1% становить 2 вольта. Тобто якщо похибка стабілізатора складає 7,5%, то вихідна напруга буде коливатися в діапазонах від 205 вольт до 235 вольт. Похибка до 10% в повній мірі задовольняє запити побутової техніки та абсолютно не шкодить електричним пристроям.

Вид монтажу. Стабілізатори випускаються в декількох варіантах виконання, а саме: навісні, підлогові і підлогово-навісні. За габаритами навісні стабілізатори мають невеликі розміри і невелику вагу, часто вони ставляться в приміщеннях де місце для установки обмежене. Підлогові по габаритам і вазі - більше, основним з плюсів є те, що можна без проблем змінювати місце розташування даного стабілізатора. Також, існують ще й підлогово-навісні, це стабілізатори, які можна як вішати на стіну, так і ставити в будь-яке зручне місце.

Типи стабілізаторів напруги:

Види і типи стабілізаторів напруги

Релейні - для перемикання обмоток використовуються реле. Основною перевагою є ціна, перевантажувальна здатність, простота у використанні. З недоліків-галасливі, за рахунок зносу реле невисокий термін експлуатації.

Сімісторні - принцип роботи не відрізняється від релейних, тільки замість реле використовуються сімісторні ключі, що збільшує термін експлуатації. Перевагою таких стабілізаторів є швидка швидкість реагування, довговічність, безшумність в роботі. Мінусом є тільки висока ціна.

Сервопривідні - за допомогою автотрансформатора плавно і безперервно регулюють напругу на виході, не спотворюють синусоїду, високоточні. Плюсами таких стабілізаторів є простота в експлуатації, наявність перевантажувальної здатності, широкий діапазон вхідної напруги. З недоліків - невеликий термін служби, а також присутній невеликий шум при роботі.

Вибір стабілізатора напруги для побутових приладів

Також, існують малопотужні пристрої даного типу, які стабілізують напругу безпосередньо для одного приладу.

При виборі потрібно знати потужність обладнання, що підключається. Таку інформацію можна подивитися в інструкції або  тут. Також, варто враховувати, що в деяких пристроях таких як холодильники, морозильні камери, пральні машинки, кондиціонери, насосні станції, двигуни - є пускові струми, які можуть в момент запуску перевищувати потужність самого приладу в 3-7 разів.

Рекомендується звертати увагу на рівень шуму. Якщо ви хочете придбати стабілізатор для таких приладів як: телевізор, комп'ютер, аудіоапаратура - рекомендуємо купувати сімісторні , так як вони є найтихішими і не будуть вас відволікати від перегляду фільму або прослуховування музики.

Також, важливим критерієм є точність стабілізації. Якщо питання полягає в підборі стабілізатора для медичного обладнання, рекомендуємо купувати сервоприводні стабілізатори, вони більш точні і не спотворюють синусоїду, що дуже важливо для медичних приладів.

Всі стабілізатори напруги, розраховані на безперервний цілодобовий режим роботи.

У цій статті ми описали головні критерії, за якими потрібно вибирати стабілізатор напруги. При правильному підборі пристрій буде працювати без будь-яких збоїв і захистить ваше обладнання від перепадів напруги, а також заощадить ваші гроші на покупку нового.